Morawiecki odchodzi. Tusk przychodzi

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu RP miały miejsce dwa historyczne wydarzenia: w głosowaniu większość parlamentarna nie wyraziła wotum zaufania wobec rządu Mateusza Morawieckiego. Zamiast tego przegłosowano wybór Donalda Tuska na stanowisko premiera.

Decyzją sejmowej większości Donald Tusk uzyskał wotum zaufania. Wniosek poparło 248 posłów, 201 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

– Chcę podziękować Polkom i Polakom. To jest naprawdę wspaniały dzień. Nie dla mnie, ale dla tych wszystkich, którzy przez długie lata wierzyli, że jeszcze będzie lepiej, że przegonimy mrok, przegonimy zło i to się stało – powiedział Donald Tusk po zakończeniu głosowania.

Jutro, 12 grudnia, nowy Prezes Rady Ministrów przedstawi program działania oraz skład rządu wraz z wnioskiem w sprawie wyboru Rady Ministrów.

Zaprzysiężenie nowego rządu odbędzie się w środę 13.12 o godz. 9.00 w Pałacu Prezydenckim.

→ (kk)

11.12.2023

• na zdjeciu: prezydent Duda przygląda się o obradom Sejmu, 11.12.2023 r. Foto: Jakub Szymczuk / KPRP

 

One Reply to “Morawiecki odchodzi. Tusk przychodzi”

  1. głosowanie jak głosowanie, nie pierwsze i nie ostatnie, ale ilość głupot wypowiedziana przy tej okazji bije dotychczasowe rekordy jeszcze z PRL. Nasze elity polityczne zatraciły zupełnie poczucie wstydu. Mówić wolno wszystko, każdą bzdurę koledzy akceptują byle była skierowana w stronę przeciwną. Ilość wazeliny użyta na potrzeby własne, umożliwiłaby wciśniecie się osła do nory szaraka. Czasem się zastanawiam, czy oni jeszcze coś rozumieją?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.