Prezydent Duda ułaskawił Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza

Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz byli prowadzącymi programu na antenie TVP Info “W tyle wizji”. Podczas programu w lutym 2019 roku mówiąc o lewicowej aktywistce i psychoterapeutce z zawodu Elżbiecie Podleśnej zarzucili jej, że ta manipuluje psychiką pacjentów i namawia ich do udziału w antyrządowych protestach.

W grudniu 2022 Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieście wymierzył publicystom grzywnę w wysokości 10 tysięcy zł. W maju 2023 r. warszawski Sąd Okręgowy wyrok podtrzymał.

Kancelaria Prezydenta nie ujawniła nazwisk osób ułaskawionych przez Dudę, ale przekazała, dlaczego zastosowano ten środek. Poinformowano, że prezydent “podejmując decyzję o skorzystaniu z prawa łaski, miał na uwadze zasady sprawiedliwości oraz racjonalności represji karnej, a także incydentalny charakter czynu osób skazanych”.

Dziennikarze “Wirtualnej Polski” potwierdzili wcześniejsze nieoficjalne informacje w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia o ułaskawieniu Ogórek i Ziemkiewicza. Z tego powodu nie będą musieli zapłacić zasądzonych grzywien.

→ oprac. (kk)

12.01.2024

• foto / źródło: facebook.com

 

2 Replies to “Prezydent Duda ułaskawił Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza

  1. Kolejne łobuzerstwo ze strony tego facecika, który usiłuje pełnić funkcję prezydenta…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.