Piotrków. Prezydent Chojniak dwukrotnie uniknął kary za brak maseczki

Do redakcji “Gazety Trybunalskiej” dotarły dwa orzeczenia sądowe w sprawie mgr inż. Krzysztofa Chojniaka, z zawodu nauczyciela, który 30 lipca 2020 r. przy ulicy Starowarszawskiej w okresie obowiązywania ograniczeń covidowych poruszał się bez ochrony nosa i ust.

Trudno określić Chojnaka mianem wzorowego obywatela, gdyż dość regularnie nie stosuje się do obowiązujących przepisów: a to jeździ samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a to paraduje po budowach bez kasku ochronnego, a to urządza sobie spacery po ulicy 1 Maja choć z obu stron znajduje się chodnik, a to nie reaguje na wykroczenia popełniane przez kierowcę służbowego samochodu, w tym tak poważne jak postój na miejscu dla niepełnosprawnych, a to wreszcie posesja na której zamieszkuje nie jest prawidłowo oznaczona tabliczką z numerem i nazwą ulicy…

W okresie obowiązywania obostrzeń covidowych, tj. nakazu poruszania się w miejscach publicznych z osłoniętą twarzą, Chojniak wielokrotnie występował bez maseczki. Aby tego było mało magistrackie media publikowały materiały foto i video ukazujące Chojniaka lekceważącego przepisy nie widząc w tym nic niestosownego.

Ulica Starowarszawska. Teren budowy. Chojniak bez maseczki i bez kasku ochronnego. Foto: piotrkow.pl. Kliknij, aby powiększyć.

W tym samym czasie policjanci karali mandatami mieszkańców Piotrkowa, którzy nie posiadali osłoniętych ust i nosa, co wzbudzało powszechne niezadowolenie. Na Chojniaka grzywny nie nałożyli, lecz skierowali sprawę do sądu rejonowego.

31 stycznia 2022 r. sąd pod przewodnictwem SSR Joanny Cisak-Nieckarz rozpatrzył dwie sprawy dotyczące Chojniaka i obie umorzył. Zwrócić należy uwagę na słowo “umorzył”, które nie jest tym samym, co “uniewinnił”, jak miało to w przypadku opisanym w notatce pt. “Prezydent Piotrkowa Chojniak nie został ukarany”.

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

Z powyższych uzasadnień wynika, że umorzenia związane były z błędami legislacyjnymi, a nie z faktem, że Chojniak nie złamał przewidzianych w stanie epidemii zakazów. Złamał, lecz nie można było go ukarać, gdyż ustawodawca przygotował niestaranne przepisy dotyczące karania za wykroczenia. Prowadzi to do wniosku, że wszystkie osoby, który w tamtym czasie zostały ukarane przez policję za brak maseczek mają prawo czuć się oszukane przez państwo polskie.

25.07.2023

→ K. Kozielski

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• więcej artykułów z cyklu “sprawiedliwość po piotrkowsku”: > tutaj

 

One Reply to “Piotrków. Prezydent Chojniak dwukrotnie uniknął kary za brak maseczki”

  1. To bardzo istotny wniosek – :
    Wszystkie osoby, które w tamtym czasie zostały ukarane przez policję za brak maseczek mają prawo czuć się oszukane!!!.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.