Dawid Marek Ciżewski – zawiadomienie do prokuratury

Dziś, 21 grudnia 2016 r., redakcja „Gazety Trybunalskiej” skierowała do Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim kolejne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Tym razem chodzi w wpisy Dawida Marka Ciżewskiego znieważające przedstawicieli polskiego państwa w osobach Andrzeja Dudy, Beaty Szydło, Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego.

Ciżewski prezesa Prawa i Sprawiedliwości, posła na Sejm RP nazwał „paranoikiem i psychopatą, nie odczuwającym uczuć wyższych, bez cienia empatii”. Oprócz tego Ciżewski postawił pytanie:

Jak myślicie? Czy Kaczyński, Ziobro, Macierewicz, Szydło i Duda mogą pozwać mnie za użycie w tekście słów: profesjonalni kłamcy, terroryści, analfabeci polityczni, myślenie nie jest ich mocną stroną, notoryczni przestępcy, „wulkany intelektu”, grabieżcy, hołota, itp.?

Wpisy Ciżewskiego nie pozostawiają żadnych wątpliwości, co do jego intencji. Osobnik ten kreuje siebie na obrońcę demokracji podobnie jak Małgorzata Pingot i bohater poprzedniego zawiadomienia skierowanego do prokuratury w podobnej sprawie – Dariusz Cecotka, który posła RP Jarosława Kaczyńskiego nazwał „małym skurwielem”.

Wśród osób, które pozytywnie zareagowały na komentarze Ciżewskiego znalazły się m. in.: Ewa Cłapa – z-ca dyrektora departamentu w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, Jan Dziemdziora – radny piotrkowskiej Rady Miasta, komunistyczny funkcjonariusz MO, Marek Domaracki – członek pokomunistycznego SLD, były poseł z ramienia Ruchu Palikota.

→ (mb)

21.12.2016

• foto: facebook.com / screeny ms

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.