Ormowiec Larecki

Paweł Larecki s. Mariana – felietonista „7 dni Piotrków” – dodatku do „Dziennika Łódzkiego” był w latach 1979-1987 członkiem Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO).

Larecki (ur. 1954), aktualnie kreujący siebie na gminnego moralistę, wstąpił w szeregi ORMO wkrótce po ukończeniu studiów – filologii rosyjskiej na UŁ – rok przed powstaniem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” i był funkcjonariuszem w czasie stanu wojennego, gdy krajem rządziła junta wojskowa na czele z generałem W. Jaruzelskim, a kraj był naszpikowany agentami, donosicielami i płatnymi kapusiami.

Takiej informacji próżno szukać w nocie biograficznej Lareckiego, a przecież osiem lat służby w  paramilitarnej organizacji, będącej bijącym sercem PZPR, musiało jąkającemu się i niedowidzącemu Lareckiemu dawać poczucie dumy z własnej wartości.

Larecki nim odkrył w sobie talent pisarski i trafił do „Dziennika Łódzkiego” zajmował prestiżowe stanowiska: był wychowawcą w Ochotniczym Hufcu Pracy i kierownikiem działu organizacyjno-prawnego w nieistniejącej już Hucie Szkła Okiennego „Kara”.

→ (mb)

10.03.2017

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• o Lareckim czytaj więcej: > tutaj

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *