Samorządowcy solidarni z Pawłem Adamowiczem. A prezydent Piotrkowa?

Myślami jesteśmy z Pawłem Adamowiczem – piszą prezydenci miast w mediach społecznościowych, solidaryzując się z zaatakowanym przez nożownika prezydentem Gdańska. Nie dotyczy to jednak prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego.

W niedzielę podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został poważnie raniony nożem.

„Taki wspaniały dzień. W studiu WOŚP wśród nas same uśmiechy i nagle szok. Nie ma słów. Myślami jestem z Pawłem i jego najbliższymi” – napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

„Jestem wstrząśnięty tym, co stało się w Gdańsku. Myślami jestem przy Pawle Adamowiczu i Jego rodzinie. Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia” – skomentował na Facebooku Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

„To nieprawdopodobne. Całym sercem jestem teraz z prezydentem Pawłem Adamowiczem i Jego rodziną” – czytamy na profilu Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi.

„Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska – zaatakowany nożem na scenie. Najpierw niedowierzanie, teraz szok. Łączę się myślami z Pawłem i Gdańskiem” – pisze Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Witryny: UM i Chojniaka, screeny dokonane dziś, o godz. 16:25

Tymczasem prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak milczy. Na internetowej stronie magistratu (> link), ani też na jego profilu na facebooku (> link) nie udało się nam dostrzec najdrobniejszej nawet wzmianki dotyczącej tragicznych wydarzeń z Gdańska i śmierci samorządowca.

→ aba / Kurier PAP / (mb)

14.01.2019

• foto / źródło: facebook.com

• źródło: kurier.pap.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.