Sulejów-Wapienniki. Burmistrz Sulejowa pisze do “Gazety Trybunalskiej”

Do redakcji dotarło pismo burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego z odpowiedzią na pytania “GT” dotyczące przestrzegania ładu i porządku publicznego w obrębie dawnej kopalni kamienia wapiennego w Sulejowie-Podkurnędzu.

Przypomnijmy: 19 lipca zamieściliśmy zdjęcia i notatkę pt. “Sulejów-Wapienniki. Czas zająć się brudasami”, a następnie poprosiliśmy komendanta policji w Piotrkowie i burmistrza Sulejowa o ustosunkowanie się do poruszonego tematu.

Odpowiedź z KMP, wraz z komentarzem redakcyjnym, znalazła się w tekście pt. “Sulejów-Wapienniki. Komendant policji pisze do “Gazety Trybunalskiej”.

Włodarz Sulejowa otrzymał trzy pytania:

  1. Kto jest właścicielem terenu po d. kopalni kamienia wapiennego w Sulejowie. Proszę o podanie danych tele-adresowych podmiotu.
  2. Czy Urząd Miasta Sulejowa dysponuje stosownymi narzędziami administracyjnymi w sprawie wyeliminowania procederu zanieczyszczania środowiska na w/w terenie? Jeśli tak, w jaki sposób z nich korzysta?
  3. Jakie działania podjął Urząd Miasta Sulejowa w sprawie zanieczyszczenia środowiska wzdłuż drogi w Sulejowie-Podkurnędzu w bezpośrednim sąsiedztwie nielegalnego kąpieliska po dawnej kopalni kamienia wapiennego?

Oto odpowiedź:

Kliknij, aby powiększyć.

Komentarz

Natychmiastowa reakcja urzędu miasta powinna być przykładem dla innych samorządów, jak należy załatwiać podobne sprawy. Trudno nie zauważyć, że burmistrz Ostrowski poważnie traktuje swoją pracę i rozumie problemy mieszkańców gminy oraz osób korzystających z podległych terenów. Należy więc życzyć konsekwencji w działaniu.

Ponieważ w kwestiach społecznych wyznajemy zasadę “ufaj, ale kontroluj” jeszcze raz w tym roku dokonamy wizji lokalnej w tym miejscu, aby zobaczyć efekty działań policji i urzędników.

→ (mb)

23.08.2019

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• wszystkie teksty dotyczące Wapienników są: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.