Straż miejska nie radzi sobie z kierowcami łamiącymi przepisy

Piotrkowska straż miejska, dowodzona przez komendanta Jacka Hofmana, jest jedną z najgorzej ocenianych instytucji podległych magistratowi.

Komendant posiada cechy, których w żadnym razie nie powinny być domeną szefa mundurowej jednostki: jest niesłowny, niekonsekwentny i uległy wobec urzędników. To sprawia, że jego podwładni nie potrafią rozwiązać prostych, choć często uciążliwych, problemów.

Jedną z takich spraw, przerastających możliwości straży miejskiej, jest nieprawidłowe parkowanie samochodów w obrębie skrzyżowań ulicy Szkolnej z Owocową, Stromą i Niecałą.

Czarny vw polo całkowicie zasłania widoczność pojazdom skręcającym w prawo.

Mamy świadomość, że Szkolna cierpi na brak miejsc parkingowych, o czym pisaliśmy kilkukrotnie, a prezydent Chojniak i jego ludzie, jak dotąd nie zrobili nic, aby tę kwestię rozwiązać, ale nie jest to powód, aby kierowcy łamali przepisy i swoją bezmyślnością powodowali zagrożenie w ruchu drogowym.

Parkowanie wzdłuż linii ciągłej i w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania nie tylko utrudnia przejazd innym użytkownikom drogi, ale stwarza niebezpieczeństwo kolizji czy wypadku.

Brak należytej reakcji ze strony straży miejskiej powoduje zachowania niebezpieczne dla innych użytkowników.

Może zamiast tłumaczenia się małą ilością etatów, wkładania powiadomień za wycieraczki samochodów i uruchamiania długotrwałych i mało skutecznych procedur administracyjnych, należałoby założyć kilka blokad na koła i wystąpić do Zarządu Dróg, o dodatkowe, w tym miejscu, ustawienie znaku B-36 (zakaz zatrzymywania).

→ (mb)

21.10.2019

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

One Reply to “Straż miejska nie radzi sobie z kierowcami łamiącymi przepisy”

  1. “należałoby założyć kilka blokad na koła i wystąpić do Zarządu Dróg, o dodatkowe, w tym miejscu, ustawienie znaku B-36 (zakaz zatrzymywania).”

    Pojazdy zagrażające bezpieczeństwu powinny być odholowane, np, na jakiś parking przy ul. Glinianej czy innej na uboczu. Znaków nie należy stawiać, bo przepisy i znaki poziome zabraniają tam zatrzymania.
    Podobnie jest w al. 3 Maja między ul. Jagiellońską a Pasażem Rudowskiego (parkowanie w 2 rzędach, na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu), na pl. Kościuszki na postoju taksówek: https://tablica-rejestracyjna.pl/EP45629 czy na ul. Chrobrego przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza po lewej stronie za linią ciągłą o podwójnej szerokości (24 cm): https://tablica-rejestracyjna.pl/EP39416

    Teraz doszła jeszcze nowa zatoka na ul. Słowackiego 128: https://www.epiotrkow.pl/news/Nowa-zatoka-postojowa-w-Piotrkowie,37427

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.