Piotrków. Dwie “beemki” w niebezpiecznym wyścigu

22 lipca, w godzinach wieczornych, w Alejach Piłsudskiego i Sikorskiego w Piotrkowie, dwóch stosunkowo młodych kierowców urządziło sobie wyścigi samochodowe.

Nie zważając na fakt, że o tej porze panował, jak na warunki piotrkowskie, spory ruch, szare bmw “5” na bełchatowskich blachach (EBE) i srebrna “3” z powiatu piotrkowskiego (EPI) pędziły w kierunku zachodzącego słońca.

Ponieważ ustalenie prędkości z jaką poruszały się pojazdy jest praktycznie niemożliwe, kierowca pierwszego auta prawdopodobnie nie zostanie ukarany, natomiast w przypadku mniejszej “beemki” będzie gorzej. Na załączonym filmie widać, że wyprzedzając w Al. Sikorskiego przekroczył linię ciągła (znak P-2 „linia pojedyncza ciągła” – 100 zł ) oraz wyprzedzał przed przejściem dla pieszych (200 zł + 10 pkt karnych), a na ul. Słowackiego, przed “Focusem”, zmienił pas ruchu bez włączonego kierunkowskazu (“utrudnianie lub tamowanie ruchu poprzez brak lub błędne sygnalizowanie manewru” – 200 zł + 5 pkt karnych).

Czy podobnego zdania będzie podoficer Wydziału Prewencji KMP w Piotrkowie, do którego trafi materiał dowodowy? Przekonamy się wkrótce, bo przecież w Prawie o ruchu drogowym jest jeszcze zapis mówiący o “spowodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym” za które ustawodawca przewidział karę od 200 do 500 zł i 6 pkt karnych.

19 stycznia 2017 r. na skrzyżowaniu Al. Sikorskiego i Kostromskiej dwa rozpędzone samochody, biorące udział w nielegalnym wyścigu, zderzyły się z autobusem komunikacji miejskiej. W wyniku katastrofy poważne obrażenia ciała odniosło 10 osób. Były to m. in. urazy głowy, krwiak podskórny, rany tłuczono-szarpane głowy z ubytkami skóry i odsłonięciem kości skroniowej, krwiak oka, rany potylicy, uszkodzenia ścięgien, potłuczenia klatki piersiowej, krwotok do jamy otrzewnej, stłuczenia mięśni przykręgosłupowych, stłuczenia nerki, złamanie kości goleni z przemieszczeniem, stłuczenia kości kręgosłupa szyjnego, urazy barku, złamania kręgów lędźwiowych, itd.

→ (mb)

24.07.2019

• foto: Gazeta Trybunalska

• więcej filmów z piotrkowskich ulic: > tutaj

 

3 Replies to “Piotrków. Dwie “beemki” w niebezpiecznym wyścigu

  1. Przecież u nas tak pół miasta jeździ ?!
    Normalna prędkość. 2 audi z tylu też brały udzial w tym “wyścigu” i panda fiat. Sensacje rodem z TVN żal to czytać i oglądać

  2. Wyścig uliczny?? To był wyścig?? Chyba za dużo TVP się naoglądaliście. Nie było o czym napisać to wrzuciliście byle co. Jeśli samochody jadące w porywach 70km/h sprawiają takie sensacje to prosze was dajcie kamerzyście zakaz wjazdu na autostrady. Jeśli kamerzysta jeździ starym gratem to wszystko co go wyprzedzi to bedzie pirat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.