Piotrków. Dwie “beemki” w niebezpiecznym wyścigu

22 lipca, w godzinach wieczornych, w Alejach Piłsudskiego i Sikorskiego w Piotrkowie, dwóch stosunkowo młodych kierowców urządziło sobie wyścigi samochodowe.

Nie zważając na fakt, że o tej porze panował, jak na warunki piotrkowskie, spory ruch, szare bmw “5” na bełchatowskich blachach (EBE) i srebrna “3” z powiatu piotrkowskiego (EPI) pędziły w kierunku zachodzącego słońca.

Ponieważ ustalenie prędkości z jaką poruszały się pojazdy jest praktycznie niemożliwe, kierowca pierwszego auta prawdopodobnie nie zostanie ukarany, natomiast w przypadku mniejszej “beemki” będzie gorzej. Na załączonym filmie widać, że wyprzedzając w Al. Sikorskiego przekroczył linię ciągła (znak P-2 „linia pojedyncza ciągła” – 100 zł ) oraz wyprzedzał przed przejściem dla pieszych (200 zł + 10 pkt karnych), a na ul. Słowackiego, przed “Focusem”, zmienił pas ruchu bez włączonego kierunkowskazu (“utrudnianie lub tamowanie ruchu poprzez brak lub błędne sygnalizowanie manewru” – 200 zł + 5 pkt karnych).

Czy podobnego zdania będzie podoficer Wydziału Prewencji KMP w Piotrkowie, do którego trafi materiał dowodowy? Przekonamy się wkrótce, bo przecież w Prawie o ruchu drogowym jest jeszcze zapis mówiący o “spowodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym” za które ustawodawca przewidział karę od 200 do 500 zł i 6 pkt karnych.

19 stycznia 2017 r. na skrzyżowaniu Al. Sikorskiego i Kostromskiej dwa rozpędzone samochody, biorące udział w nielegalnym wyścigu, zderzyły się z autobusem komunikacji miejskiej. W wyniku katastrofy poważne obrażenia ciała odniosło 10 osób. Były to m. in. urazy głowy, krwiak podskórny, rany tłuczono-szarpane głowy z ubytkami skóry i odsłonięciem kości skroniowej, krwiak oka, rany potylicy, uszkodzenia ścięgien, potłuczenia klatki piersiowej, krwotok do jamy otrzewnej, stłuczenia mięśni przykręgosłupowych, stłuczenia nerki, złamanie kości goleni z przemieszczeniem, stłuczenia kości kręgosłupa szyjnego, urazy barku, złamania kręgów lędźwiowych, itd.

→ (mb)

24.07.2019

• foto: Gazeta Trybunalska

• więcej filmów z piotrkowskich ulic: > tutaj

 

Całkowita ocena
2.6 z 5 gwiazdek. 5 głos.
Oceń wpis

3 Replies to “Piotrków. Dwie “beemki” w niebezpiecznym wyścigu

  1. Przecież u nas tak pół miasta jeździ ?!
    Normalna prędkość. 2 audi z tylu też brały udzial w tym “wyścigu” i panda fiat. Sensacje rodem z TVN żal to czytać i oglądać

  2. Wyścig uliczny?? To był wyścig?? Chyba za dużo TVP się naoglądaliście. Nie było o czym napisać to wrzuciliście byle co. Jeśli samochody jadące w porywach 70km/h sprawiają takie sensacje to prosze was dajcie kamerzyście zakaz wjazdu na autostrady. Jeśli kamerzysta jeździ starym gratem to wszystko co go wyprzedzi to bedzie pirat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *