Czynności sprawdzające w sprawie nieudostępnienia informacji publicznej przez komendanta straży miejskiej

Komenda Miejska Policji poinformowała dziś o podjęciu czynności sprawdzających w dotyczących nieudostępnienia informacji publicznej przez komendanta Straży Miejskiej w Piotrkowie Jacka Hofmana.

Informację na ten temat opublikowaliśmy miesiąc temu w tekście pt. “Gazeta Trybunalska” składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie komendanta straży miejskiej”.

Kliknij, aby powiększyć.

 

Dla przypomnienia: komendant Hofman dwukrotnie odmówił “GT” udzielenia odpowiedzi na pytanie czy SM prowadziła jakiekolwiek postępowanie wobec kierujących samochodem należącym do Ministerstwa Obrony Narodowej, którym poruszał się poseł Macierewicz podczas wypraw do biura PiS w Rynku Trybunalskim? Chodziło o permanentne łamanie przepisów ruchu drogowego w tej części miasta.

W tej sytuacji nie pozostało nam nic innego, jak złożyć skargę na bezczynność organu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi oraz zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Trudno w tej chwili wyrokować, czy śledczy zdecydują się sporządzić akt oskarżenia przed wydaniem orzeczenia przez WSA, ale jeśli okarze się ono niekorzystne dla Hofmana, pole manewru nie będzie zbyt szerokie. Za to przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

→ (mb)

27.11.2019

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: “Gazeta Trybunalska” składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie prezesa MZK”

 

5+

2 Replies to “Czynności sprawdzające w sprawie nieudostępnienia informacji publicznej przez komendanta straży miejskiej

 1. Patrząc na to co działo się ze słynną już tabliczką stawiam tezę, że Hofman pozostanie bez uszczerbku.
  Prowadząca śledztwo, po “dogłębnym” zbadaniu sprawy stwierdzi, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania i postawienie aktu oskarżenia.
  Jeśli by jej przyszło do głowy coś innego, zapewne zostanie przekonana do zmiany zdania, np. “likwidacją stanowiska/etatu” itp.

  PS. Jakie kroki podjęło CBA po serii zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, ktoś mocny pilnuje aby CBA nie zawitało i nie przetrzepało biurek, szafek, teczek, segregatorów.

  3+
  1. CBA na chwilę obecną prowadzi kilkadziesiąt tysięcy postępowań sprawdzających. A to, że panuje grobowa cisza, nawet w najmniejszym stopniu nie może wskazywać, że nic się nie dzieje.
   ,,Co się odwlecze, to nie uciecze”

   1+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *