Rawa Mazowiecka. 8 gramów amfetaminy i inne sprawki

Mundurowi z Rawy Mazowieckiej przy wsparciu tomaszowskich policjantów zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Policyjne ustalenia wykazały, że ta sama osoba dopuściła się również kradzieży tablic rejestracyjnych oraz paliwa na terenie jednej z rawskich stacji paliw. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

28 lutego 2020 roku policjanci z Rawy Mazowieckiej skontrolowali pojazd, który wjechał na teren miejscowości Chociwek w gminie Czerniewice. Osobowym peugeotem poruszał się jedynie 27-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego. W trakcie kontroli zachowywał się irracjonalnie co wzbudziło podejrzenia mundurowych, iż mężczyzna  może być pod wpływem alkoholu lub innego środka psychoaktywnego.

Badanie wykazało, iż mężczyzna był trzeźwy ale to nie uśpiło czujności mundurowych. Od kierowcy pobrano krew do dalszych badań a podczas przeszukania wnętrza pojazdu ujawniona została torebka z białym proszkiem. Technik kryminalistyki z tomaszowskiej komendy zważył i przy użyciu testera narkotykowego poddał to wstępnym badaniom. Tester wykazał, iż zabezpieczona substancja w ilości blisko 8 gramów to amfetamina.

Dalsze ustalenia wykazały, iż ten sam mężczyzna w dniach 21 i 22 luty br. na terenie Rawy Mazowieckiej, skradł tablice rejestracyjne innego pojazdu przy wykorzystaniu, których skradł  na terenie jednej z rawskich stacji benzynowych paliwo o wartości ponad 200 złotych.

Mężczyźnie za popełnione czyny grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

→ KPP Tomaszów

3.03.2020

• foto: policja.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.