Zastępca komendanta policji w Piotrkowie za kółkiem pod wpływem alkoholu

9 lipca 2023 roku około godziny 7.00 patrol Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę forda. Badanie trzeźwości kierującego wykazało, że miał blisko 0,4 promila alkoholu w organizmie, co zostało zakwalifikowane jako wykroczenie. Kierowcą okazał się być 49-letni zastępca komendanta miejskiego policji w Piotrkowie Trybunalskim mł. insp. Rafał R.

Były zastępca komendanta w swoim pokoju. Foto / źródło: KMP Piotrków. Kliknij, aby powiększyć.

Jeszcze tego samego dnia komendant wojewódzki policji w Łodzi zawiesił go w czynnościach służbowych i wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Ponadto odwołał funkcjonariusza z zajmowanego stanowiska oraz wszczął postępowanie administracyjne w kierunku zwolnienia go ze służby. Poniósł on również konsekwencje finansowe oraz odpowie za popełnione wykroczenia.

Jak można przeczytać na stronie piotrkowskiej komendy R. służbę w policji rozpoczął w 1994 roku. Zawsze związany był z policją garnizonu łódzkiego. Swoją drogę rozpoczął w ówczesnej Komendzie Rejonowej Policji Łódź Górna w służbie patrolowej. Następnie służbę pełnił na stanowisku dzielnicowego. Kolejne lata służby objął na stanowisku detektywa Wydziału Kryminalnego VIII Komisariatu Policji w Łodzi, kierownika referatu Wydziału Kryminalnego, gdzie po dwóch latach został naczelnikiem tego wydziału. Po siedmiu latach objął stanowisko Zastępcy Komendanta I Komisariatu Policji w Łodzi, a następnie objął stanowisko Komendanta III Komisariatu Policji w Łodzi. Od 26 lutego 2021 roku pełni obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

→ oprac. (kk)

13.07.2023

• foto / źródło: KMP Piotrków

• czytaj także: > “Policjanci zostawili radiowóz i sobie poszli. Takie jajca tylko w Piotrkowie”

 

One Reply to “Zastępca komendanta policji w Piotrkowie za kółkiem pod wpływem alkoholu”

  1. Kiedy w końcu wrócimy do ciągłości z I i II RP? To są milicyjne mundury i kadry III RP, a więc polski ludowej.
    Kiedy nowe granatowe mundury i nowa miotła, którą wymiecie milicyjne rodziny na wieki wieków? Będzie w końcu Amen ministrze spraw wewnętrznych i administracji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.