Piotrków. Urząd miasta zasila konto prywatnej spółki Lamar Serwis

Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, nagradza młodzież książkami.

Na przykład 23 czerwca 2021 r. podarował 68 tomów najlepszym uczniom i absolwentom piotrkowskich szkół na zakończenie roku szkolnego. Wydarzenie to zostało utrwalone na 69 fotografiach zamieszczonych na magistrackiej stronie internetowej > tutaj.

Nas, bardziej niż sam fakt obdarowania zdolnych dzieci symboliczną pamiątką, zainteresowała sama książka, a jak się okazało album, który nosi tytuł “Piotrków Trybunalski – miasto królewskie”. Pozycja została wydana w 2019 r. przez spółkę z o.o. “Lamar Serwis” zarejestrowaną w Piotrkowie, przy ul. Słowackiego 35. W składzie zarządu odnajdujemy: Marię Lauks – prezesa zarządu, Mariusza Lauksa – wiceprezesa i Roberta Lauksa – członka zarządu.

Jest to praca zbiorowa, zamieszczone w niej teksty firmują: dr Tomasz Matuszak – dyrektor Archiwum Państwowego w Piotrkowie, dr Maciej Hubka – pracownik Archiwum Państwowego w Piotrkowie (jego nazwisko jest napisane z błędem), ks. Jan Jakimiuk – proboszcz prawosławnej parafii pw. Wszystkich Świętych w Piotrkowie, ks. Grzegorz Gogol – proboszcz, kustosz Bazyliki Mniejszej pw. św Jakuba w Piotrkowie, Agnieszka Warchulińska – piotrkowska celebrytka, namaszczona na “pisarkę”, związana z radiem Strefa FM; wydawca wymienia także: Ośrodek Działań Artystycznych i samego siebie, czyli “Lamar Serwis”. Autorami zdjęć, które zajmują większość albumu, są w głównie małżonkowie Lauks.

Książkę można kupić za 146 zł w piotrkowskim Centrum Informacji Turystycznej, poprzez platformę “Allegro” również za 146 zł. Niewątpliwie największym odbiorcą okazał się urząd miasta, który w styczniu i czerwcu nabył 230 egzemplarzy, płacąc razem 26 565 zł, a więc 115,50 zł za sztukę. Tempo, w jakim wolumen znika z magistrackiego magazynu, wskazuje, że samorząd ponownie stanie się klientem spółki “Lamar Serwis”.

→ (kk)

28.09.2021

• foto / źródło: piotrkow.pl

• “Na tropie pieniędzy” > tutaj

Faktura nr 1. Kliknij, aby powiększyć.
Faktura nr 2. Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 Replies to “Piotrków. Urząd miasta zasila konto prywatnej spółki Lamar Serwis

  1. Co ciekawe, Lauks jest 1 z dobrych znajomych CITowskiego propagandysty i antypatycznej (…), Cecoty… 😛

  2. Już lepiej by było, gdyby urząd zrobił dodruk wydania monografii Witanowskiego, bo pierwsze wydanie było tak tajne, że nawet Archiwum Piotrkowskie nie potrafiło udzielić żadnej informacji, nawet nie mają chyba żadnego egzemplarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.