Wrocław. Nie ma żartów z rakiem-rosomakiem

We Wrocławiu doszło do nietypowego zdarzenia. O godzinie 8. rano w centrum miasta moździerz samobieżny M120 rak – wojskowy pojazd na podwoziu kołowego transportera opancerzonego rosomak zderzył się z fordem fiestą.

Ogromne szczęście kierującej. Kliknij, aby powiększyć.

Jak poinformował media oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, na ul. Skłodowskiej-Curie, na pasie jezdni prowadzącej w stronę mostu Zwierzynieckiego, doszło do kolizji pojazdu opancerzonego z osobowym fordem.

Funkcjonariusze, którzy prowadzili czynności na miejscu, jako sprawcę zdarzenia wskazali kierującego pojazdem wojskowym, który podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa kierującej fordem.

Kierująca autem osobowym trafiła do szpitala, ale nie odniosła obrażeń zagrażających życiu. Przód wojskowego pojazdu zatrzymał się tuż nad jej głową, miażdżąc przy tym drzwi, przedni lewy słupek karoserii forda, część dachu i maskę.

W chwili pisania tego tekstu nie było jeszcze wiadomo, jaką kwalifikację czynu otrzyma zdarzenie: czy będzie to kolizja czy wypadek. Wszystko zależy od stanu zdrowia poszkodowanej kobiety.

Masa M120 jest zbliżona do 24,5 tony, a masa fiesty wynosi około 1,1 tony.

→ oprac. (kk)

20.06.2023

• foto / źródło KWP Wrocław

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.