Piotrków. Ulica 1 Maja. Działania Gazety Trybunalskiej skuteczne

8 miesięcy temu “Gazeta Trybunalska” nagłośniła sprawę zaniedbanej ulicy 1 Maja. Dziś wiemy, że urzędnicy zdecydowali się na jej przebudowę i doprowadzenie nawierzchni do stanu użyteczności.

W notatce z 30 czerwca 2021 r. pt. “Piotrków. Zobacz jak wygląda ulica 1 Maja. Będą kolejne zawiadomienia do prokuratury” znalazły się stwierdzenia:

Nie będziemy tym razem wdawać się w publicystyczne dywagacje i kolejny raz pisać o lenistwie i niekompetencji osobników, którzy w piotrkowskim samorządzie, otrzymując pokaźne wynagrodzenie, winni są zaniedbań.

Nie będziemy stawiać naiwnych pytań w rodzaju: gdzie są radni (szczególnie PiS), gdzie są służby miejskie, gdzie jest zarząd dróg? Gdzie są inne media?

Natomiast jutro wyślemy kolejne zawiadomienie do prokuratury, tym razem wobec czterech leserów, którzy w normalnym, zdrowym mieście, nie spętanym mafijnymi układami, już dawno byliby na utrzymaniu państwa, a w najlepszym wypadku na bezrobociu.

O przesłaniu pisma do organów ścigania pisaliśmy w mat. pt. “Piotrków. Kolejne zawiadomienie do prokuratury wobec urzędników odpowiedzialnych za stan dróg”.

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie odmówiła wszczęcia śledztwa. W uzasadnieniu zawartym na 6 stronach formatu A4 prokurator Łaski napisał m. in., że “poczynione ustalenia faktyczne należało poddać prawokarnej ocenie przez pryzmat znamion czynu opisanego w art. 231 par. 1 kk statuującego odpowiedzialność karną funkcjonariusza publicznego, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego”.

Po poddaniu ocenie prawokarnej prokurator stwierdził:

Końcowa część uzasadnienia do odmowy wszczęcia śledztwa. Kliknij, aby powiększyć.

Pomimo tego, że sprawa ulicy 1 Maja nie trafiła do sądu Zarząd Dróg, reprezentowany przez dyrektora Szokalskiego, musiał się tłumaczyć dlaczego ulica nie została dotąd wyremontowana. Choć pytanie powinno brzmieć: dlaczego Zarząd Dróg i jego pracownicy doprowadzili do tak złego stanu nawierzchnię jezdni mając środki przeznaczone na remont dróg w mieście?

Spacer dziurawą ulicą. Chojniak i Szokalski. Foto: piotrkow.pl

11 lutego br. prezydent Piotrkowa mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, przespacerował się ulicą w towarzystwie Szokalskiego, urządził sesję foto na środku dziurawej jezdni oraz zapewnił, że “jeszcze w tym roku ulica 1 Maja całkowicie zmieni swój wizerunek. Droga zyska nie tylko nową jezdnię, ale również chodniki” (> link).

Oczywiście Chojniak nie dodał, że motorem do działania była – jak wspomniał prokurator Łaski – “społeczna kontrola instytucji publicznych” w wykonaniu “Gazety Trybunalskiej”, co nas nie dziwi, gdyż wszystko co się w mieście dzieje jest zasługą tylko i wyłącznie geniuszu administratora Chojniaka, którego pamiątkowe foto prezentujemy z radością.

Duma Mazowsza, Słońce Piotrkowa, mgr inż. Chojniak. Foto / źródło: facebook.com

→ (mb)

14.02.2022

• foto: Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > “Piotrków. Zabytki. Działania Gazety Trybunalskiej skuteczne”

• więcej interwencji “Gazety Trybunalskiej”: > tutaj

 

6 Replies to “Piotrków. Ulica 1 Maja. Działania Gazety Trybunalskiej skuteczne

  1. Ciekawe kiedy będą poprawki na ul. Zalesickiej, bo szykuje się afera- pieniążki wzięli, a teraz postawili, że teren budowy, bo za duże spadki we wjazdach

  2. Brawo.
    Teraz proponuję się zająć ul. Świerkową. Tam nawet nie ma tablicy, gdzie zaczyna się Piotrków Trybunalski,
    Chyba się wstydzą czy co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.