Marek Dyjak w „Wytwórni” 2014

Marek Dyjak pojawił się w Łodzi 3 kwietnia 2014 r., aby zaśpiewać w tym robotniczym mieście swe pieśni miłości i rozpaczy.

Sala klubu „Wytwórnia” zapełniała się niespiesznie i początkowo miałem wrażenie, że Łódź fabryczna nie kocha Dyjaka. Jednak wraz z upływem czasu wszystko się zmieniło.

Siedząc na kanapach tuż przy scenie widzieliśmy wyraźnie najdrobniejszy grymas na twarzy “refrenisty”, każdą żyłkę pulsującą na czole, drżenie rąk, a także wszystkie rozbłyski czerwonego światła spadające z rampy na ciemne ubrania muzyków.

Kliknij, aby powiększyć.

Tego dnia Marek nie był w najlepszej formie, przeziębienie wyraźnie dawało mu się we znaki, ale dostrzegłem to dopiero po koncercie, bo podczas występu pozostawał jak zawsze profesjonalny.

Zestaw utworów, jakie usłyszeliśmy, znajduje się na zdjęciu obok. Łódzka publiczność była zachwycona, aplauz jaki wywołał artysta trwał nadzwyczaj długo. W kuluarach manager pieśniarza, Marek Gajewski, powiedział mi, że jest szansa, aby w wakacje Dyjak wszedł do studia nagraniowego. Na co z niekłamanym zadowoleniem oczekuję.

Muzycy: Marek Dyjak – wokal ,Jerzy Małek – trąbka, Marek Tarnowski -pianino, akordeon.

→ (mb)

15.04.2014

• foto: Mariusz Baryła / graffiti24.pl, 2014

• Copyright © 2014 Mariusz Baryła. All rights reserved.

• więcej o Marku Dyjaku: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.