Ludzie listy piszą… właścicielka willi „Wanda”

Do redakcji dotarło dziś pismo od pani Danuty Sącińskiej właścicielki historycznej willi „Wanda” będące pokłosiem artykułu red. Pawła Reisinga pt. „Kto nie chce Muzeum Legionów Polskich?”.

Tekst Reisinga dotyczy niechęci władz Piotrkowa Trybunalskiego do utworzenia na terenie obiektu Muzeum Legionów Polskich i znajduje się tutaj: > link.

Z listu p. Sącińskiej wynika, że tematu jak dotąd nie podjął także poseł ziemi piotrkowskiej, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Publikujemy treść listu wraz z załącznikami.

→ (mb)

23.11.2017

• foto: mapy google

• więcej na temat “Wandy”: > tutaj


Witam,

WIELKIE DZIĘKI ZA ZAANGAŻOWANIE I PATRONAT PROJEKTU.

http://gazetatrybunalska.pl/2017/11/kto-nie-chce-muzeum-legionow-polskich/

Korzystając z okazji chce Panów jeszcze poinformować, iż 20 lutego br. wystosowałam pismo do Jarosława Kaczyńskiego (plik bez podpisu w załączniku), który „podjął temat” i przesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez MON dnia 03.03.2017 r. (sygnatura sprawy w PIS na Nowogrodzkiej: BP-S-511/17). Do dnia dzisiejszego zarówno premier JK jak i ja nie otrzymaliśmy odpowiedzi na tą interwencję w sprawie MLP z MON. Sygnatura tej sprawy w MON: 3867/CO.

20 listopada br. w rozmowie telefonicznej z panią Agnieszką Chryc (biuro ministra A. Macierewicza), otrzymałam jedynie lapidarną informację, że końcowe stanowisko w przedmiotowej sprawie jest jeszcze opracowywane (8 miesięcy) i … końca nie widać.

Działamy więc WYTRWALE.

Pozdrawiam,

Danuta Sącińska


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.