Piotrków. Już po burzy. Brud na ulicy Wojska Polskiego i smutne fakty

Rankiem 24 czerwca 2021 r. nad Piotrkowem Trybunalskim przeszła gwałtowna burza z potężnymi opadami deszczu. Najbardziej ucierpiały ulice: Narutowicza, Aleje Piłsudskiego pod wiaduktem kolejowym oraz wyremontowany nakładem 16 mln zł kilkusetmetrowy odcinek ul. Wojska Polskiego, w tym popularny “ryneczek”.

Kiedy woda opadła, odsłoniła podtopienia lokali użytkowych, zapiaszczone ulice, brudne miejsca parkingowe, zabłocone chodniki i przejścia dla pieszych. Do godziny 13., a więc w czasie, gdy robiliśmy zdjęcia, na wspomnianym fragmencie ulicy nie pojawił się żaden czynnik materialny o charakterze ludzkim i sprzętowym, który by posprzątał po nawałnicy.

Prezydent Piotrkowa (z prawej) przyjemnie spędza czas przeznaczony na pracę w magistracie. Kliknij, aby powiększyć.

Prezydent Piotrkowa mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, nadzorujący pracę Zarządu Dróg i jego szefa Szokalskiego spacerował w tym czasie, w swoim niebieskim mundurku, po Rynku Trybunalskim i przesiadywał w jednej z knajp z prezesem klubu sportowego.

“Gazeta Trybunalska” nie dysponuje informacją, jakoby Chojniak odwiedził zalane wodą sklepy i punkty usługowe i wysłuchał  utyskiwań właścicieli i najemców.

Komentarz

8 grudnia 2018 r. w kościele Najświętszego Serca Jezusowego bigot Chojniak zawierzył Piotrków Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski (> link), aby matka Jezusa strzegła miasto od zła wszelkiego i napełniała je radością i dobrobytem. Niestety, coś poszło nie tak, bo ani pomyślności nie widać, ani szczęścia. Historyczna analiza rozmaitych cudów i zdarzeń opisanych w Biblii wskazuje, że postacie nadprzyrodzone przeważnie skłaniają się ku ludziom pracowitym, poważnym, uczciwym i rozumnym, a tych w lokalnym samorządzie ze świecą szukać.

Po remoncie fragmentu Wojska Polskiego urządziliśmy wizję lokalną, wnioski zostały opisane w artykule “Piotrków. Wojska Polskiego – ulica pełna niedoróbek”. Nasz ekspert zwracał uwagę m. in. na brak przyłączeń rynnowych do kanalizacji deszczowej, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku silnych opadów.

Wtedy jeszcze nie było wiadomo, że rury odprowadzające wodę z ulicy mają zbyt małą średnicę, o czym mogliśmy przekonać się zaglądając do jednej ze studzienek odpływowych.

Jeszcze rok temu, o tej porze, na dyrektorskim stołku w urzędzie miasta zasiadała Małgorzata Majczyna, osoba równie niekompetentna i nieporadna, jak jej pryncypał, której podlegały inwestycje i remonty w mieście. Dziś cieszy się zasłużoną emeryturą.

Powodu do zadowolenia nie mają natomiast mieszkańcy Piotrkowa widząc z jednej strony partactwo, bałagan, lenistwo, a z drugiej: pęczniejące portfele władz miasta i kierowników podległych jednostek. Oświadczenia majątkowe “elity” Piotrkowa są tutaj: > link.

→ M. Baryła

24.06.2021

• foto: Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > “Najbardziej irytujące kierowców miejsca w Piotrkowie”

 

2 Replies to “Piotrków. Już po burzy. Brud na ulicy Wojska Polskiego i smutne fakty

  1. Dzisiaj nadal nie było posprzątane, np. skrzyżowanie ul. Niecałej i Wojska Polskiego albo ul. Generała Stefana “Grota” Roweckiego przy prywatnym parkingu między dworcem PKS a ul. Dąbrowskiego.

  2. Proszę jechać zobaczyć jak zostało naprawione rondo Świerczowska- Przedborska-Zalesicka, w technologii która rzekomo wymagała dodatnich temperatur – wcześniej rondo wykonali fachowcy co widać po szparach, a teraz to trzeb samemu zobaczyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.