Macierewicz. Pierwsza komunia. Wyrobnicy z orlenowskiego portalu. Dzieworództwo

3 maja 2022 r. najbardziej skompromitowany i wielokrotnie ośmieszony polityk Prawa i Sprawiedliwości Macierewicz wziął udział, jako ojciec chrzestny, w pierwszej komunii świętej w kościele Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim.

Informacja ta została przekazana społeczeństwu za pośrednictwem portalu “piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl” należącego do spółki Polska Press, nabytej od niemieckiego przedsiębiorstwa Passauer Neue Presse w 2021 r. przez Polski Koncern Naftowy Orlen, kierowany przez Daniela Obajtka.

W materiale zatytułowanym “Komunia 2022 w Kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie z posłem Antonim Macierewiczem jako prywatnym gościem” podpisanym inicjałami “ds” czytamy (pisownia oryginalna):

Podczas mszy komunijnej obecny był znany poseł prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz. Na uroczystości pojawił się prywatnie, gdyż jest chrzestnym Franka, dziecka Beaty Dróżdż, radnej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Łódzkiego. Razem z Frankiem do pierwszej komunii przystąpiła jego siostra bliźniaczka Tosia.

Antoni Macierewicz przyjechał na komunię z żoną. Uczestniczył w mszy świętej później wraz udał się na przyjęcie komunijne, które zorganizowano w restauracji blisko Piotrkowa.

Poza tym dowiadujemy się, że w uroczystości wzięło udział zaledwie 16 dzieci. Autor czterokrotnie podkreśla, że poseł PiS był “prywatnym gościem”. Do notatki dołączono 112 zdjęć (słownie: sto dwanaście) autorstwa Dariusza Śmigielskiego, który wraz ze składem redakcyjnym portalu tj. Obszarnym, Wojną i Tyczyńską przeszedł z zarządu niemieckiego do orlenowskiego (czytaj: pisowskiego).

Nie trzeba chyba dodawać, że na większości fotografii utrwalono szczęśliwą rodzinę Dróżdżów i wdzięczącego się do zdjęć Macierewicza, o którym pisaliśmy niedawno w felietonie “Macierewicz, czyli upadek człowieka” iż “pozostaje mu brylowanie na gminnych salonach, gdzie wychował grupę oddanych popleczników, i może dzielić i rządzić oraz przekazywać swoje mądrości”.

Rozumny czytelnik, a takich “Gazeta Trybunalska” posiada, zada sobie pytanie: po co w ogóle o tym piszemy?

Czyżby po to, aby podkreślić, że jeśli coś jest prywatne, to takie powinno pozostać? A może po to, aby wskazać na przykładzie, jeszcze do niedawna, prostej pracownicy administracyjnej piotrkowskiego sądu, jak koneksje rodzinne i polityczne potrafią zmieniać życie? A może, by zwrócić uwagę na fakt, że wyrobnicy z orlenowskiego portalu potrafią idealnie odnaleźć się w najbardziej karkołomnej sytuacji właścicielskiej i służyć każdemu, kto wypłaca im pensje? A może, by dowieść, że granica śmieszności pisowskich nuworyszy kolejny raz została przekroczona? Otóż, nie!

Celem niniejszego tekstu jest sprostowanie, że pierwszokomunijny Franek nie pojawił się na świecie w wyniku partenogenezy i oprócz matki Beaty posiada także ojca – Waldemara Dróżdża. A więc pisanie o nim, jako o dziecku Beaty Dróżdż jest nie tylko nieuprawnione, ale i niegrzeczne. Ale tego autor “ds” wiedzieć nie może. Bo i skąd?

→ (mb)

4.05.2022

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• więcej o Macierewiczu: > tutaj

 

5 Replies to “Macierewicz. Pierwsza komunia. Wyrobnicy z orlenowskiego portalu. Dzieworództwo

  1. Strach pomyśleć, kogo zaproszą te wulkany prawicowej kołtunerii na 18tkę swoich (biednych), sterowanych pociech… Zenka, Gwiazdowskiego z MIGu, a może hipokrytę Świerzyńskiego? 😛 No bo Rosiewicz i Pietrzak za 8 lat (sic!) pewnie już będą wąchać kwiatki od spodu… 3:))

  2. Dziękuję redakcji Gazety za takie artykuły, które pokazują prawdę bez zasłony. Pozdrawiam. WJ.

  3. A może to był artykuł sponsorowany, wówczas warto sprawdzić kto za niego zapłacił:-)

    Idąc dalej, należałoby stwierdzić, że jak na prawą, katolicką rodzinę przystało …… państwo rodzice nie są po ślubie kościelnym, bowiem zawrzeć go nie mogą (przynajmniej na razie – ale jak pokazuje przykład Jacka Kurskiego wszystko przed nimi), bo oboje już uroczyście przed Bogiem składali przysięgę małżeńską, w tym ta o wierności i uczciwości małżeńskiej… oraz, że nie opuszcza swoich poprzednich małżonków aż do śmierci.

    No cóż, życie szybko zweryfikowało….

    Dzieci nie są temu winne

  4. Obciach. Ale zaraz, to nie w tym kościele działał ksiądz, który mówił, że dzieci same do łóżek dorosłym wchodziły? :-)))))))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.