Antoni Macierewicz na koncercie orkiestry dętej w Gorzkowicach (dużo zdjęć)

Dwa lata temu zespół obchodził  prześwietną rocznicę swojego istnienia, pisaliśmy o tym w sprawozdaniu pt. „95 lat Orkiestry Dętej w Gorzkowicach”.

Dobrym zwyczajem stało się organizowanie w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa noworocznych koncertów, podczas których prezentowane są nowe kompozycje i popisy solistów. Wielka w tym zasługa proboszcza ks. Ryszarda Bryłki, który wspiera działania miejscowych muzyków.

W sobotę, 13 stycznia o godz. 17:30, organizatorzy zaprosili na występ ph. „Klasycznie i z humorem”, którego gościem honorowym był wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, poseł ziemi piotrkowskiej Antonii Macierewicz. Wśród obecnych znaleźli się także: poseł Grzegorz Wojciechowski, przedstawiciele władz samorządowych, radni, członkowie PiS…

W programie zawarto instrumentalne wersje kolęd: „Hej w dzień narodzenia”, „Mędrcy świata”, „Tryumfy Króla Niebieskiego”, składanka popularnych piosenek w wykonaniu ucznia szkoły muzycznej Szymona Wypycha, a także także znane kompozycje: „My Way” (solo na trąbce Zuzanna Olczyk), „I Will Follow Him” (solo na trąbce Katarzyna Bartosiewicz) czy „Zakochany pasterz” (solo na flecie Julia Orłowska). Nie zabrakło także tematów muzyki filmowej.

Ach, jak oni grali… z pasją i zaangażowaniem, a przecież to amatorzy, z których tylko część uczęszcza lub uczęszczała do szkół muzycznych. Szczególnie dobrze wypadła, zagrana na bis, podniosła kompozycja Hansa Zimmera z „Piratów z Karaibów”, można było odnieść wrażenie, że sami aniołowie z niebiesiech chcą przyłączyć się do „dęciaków”. Nie byłoby tych pysznych dźwięków, gdyby nie dyrygent Tomasz Kozubowicz, który czuwał, aby każda nuta znalazła się tam, gdzie powinna.

To piękne granie sprawiło, że na stroskanej twarzy Antoniego Macierewicza pojawił się blady uśmiech. Gratulując prowadzącej spektakl Magdalenie Łuczak powiedział, że dołoży starań, aby gorzkowiczanie zawitali do Brukseli i „pokazali temu okropnemu Junckerowi jak potrafi brzmieć polska orkiestra”.

Uroczystość stała się także okazją do wręczenia pamiątkowych statuetek. Za wsparcie zespołu w 2017 r. otrzymali je: wójt gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk, Gabriela, Leszek i Aleksander Młyńczykowie, Ewa i Tomasz Mirek, Jolanta i Tadeusz Blachowiczowie. Tytuł „Mecenasa kultury” przyznano Magdalenie i Tomaszowi Kaźmierczakom.

Ostatnim punktem pobytu A. Macierewicza w Gorzkowicach była kolacja, na którą zaprosił proboszcz Bryłka.

→ Mariusz Baryła

14.01.2018

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• Na zdjęciu górnym: Magdalena Łuczak i Antonii Macierewicz

• orkiestra www: > link

 

One Reply to “Antoni Macierewicz na koncercie orkiestry dętej w Gorzkowicach (dużo zdjęć)”

  1. jak ludzie się nie wstydzą robić sobie zdjęcia z takim kimś? niewiarygodne? jakie to zdjęcie ma znaczenie i wartość? zerową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.