Gazeta Trybunalska podpowiada – są w Piotrkowie inni godni kandydaci do Sejmu z listy KO

Umieszczenie Bogusława Wołoszańskiego, byłego agenta SB o ps. “Ben”, na pierwszym miejscu listy wyborczej Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 10 skłoniło redakcję “Gazety Trybunalskiej” do zaproponowania także innych zasłużonych i godnych postaci z Piotrkowa, które mogłyby wzmocnić “drużynę Tuska”.

Działacze Koalicji Obywatelskiej są liberalni, dlatego wśród ich sympatyków nietrudno dostrzec nie tylko byłych konfidentów Służby Bezpieczeństwa, ale także byłych funkcjonariuszy resortów siłowych, którzy w KO znaleźli bezpieczną przystań. Szczególnie aktywnie “ludzie honoru” wspierają frakcję Tuska od 2015 r,. gdy Platforma Obywatelska przegrała wybory.

Czytaj: > “Piotrków. Śmierć Adamowicza i obłuda totalnej opozycji”

Idąc tym tropem “GT” proponuje dokonanie korekty na “piotrkowskiej” liście wyborczej KO. Zamiast Wiernickiego, Pingot i Wężyk-Głowackiej, a więc ludzi bez jakiegokolwiek osiągnięć zawodowych i społecznych, namawiamy do umieszczenia uznanych sportowców: Grzegorza Mogiłę i Włodzimierza Wachowicza.

Mogiła, ur. 13/02/1949 r. w Piotrkowie Trybunalskim, został tajnym współpracownikiem SB w 1983 r., działał do 1988 r. pod kryptonimem “Korba”, co idealnie współgrało z wykonywanym w tamtym czasie zajęciem – był zawodnikiem kolarskim. Oprócz tego okazał się być kłamcą lustracyjnym, co jest doskonałą rekomendację do pracy parlamentarnej, gdyż ludzi uczciwych, poważnych i odpowiedzialnych w polskim Sejmie jest jak na lekarstwo. Osiągnięcia Mogiły docenił prezydent Piotrkowa mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, który z publicznych pieniędzy sponsorował grupę kolarzy-seniorów dowodzoną przez TW “Korbę”. Mogiła cieszy się dobrym zdrowiem, nadal jest aktywny zawodowo i sportowo.

Czytaj: > “Chojniak sponsoruje byłego SB-ckiego agenta Mogiłę”

Pierwsza strona teczki TW “Piłkarza”, czyli Włodzimierza Wachowicza. Foto: Gazeta Trybunalska. Kliknij, aby powiększyć.

Wachowicz, ur. 23/08/1946 r. w Piotrkowie Trybunalskim, był aktywnym konfidentem SB w latach 1976-1985. Teczka TW “Piłkarza”, znajdująca się w archiwum łódzkiego oddziału IPN, liczy 205 kart. Zawiera bardzo dobrze zachowane, szczegółowe materiały operacyjne, nazwiska, adresy, nr telefonów osób, które były rozpracowywane przez SB za pośrednictwem “Piłkarza”. Wachowicz jest dobrze znany w Piotrkowie, a to za sprawą kariery piłkarza ręcznego w latach 60. i 70. ubiegłego wieku i prowadzenia przez ponad 30 lat prywatnej przychodni stomatologiczno-protetycznej, którą otworzył po zakończeniu współpracy z SB i powrocie z zagranicy. Także i w tym przypadku esbecki konfident zyskał uznanie w oczach prezydenta Chojniaka, czego wyrazem było np. zaproszenie go do konsultacji w sprawie budowy nowej hali sportowej w dniu 21/03/2018 r. Oprócz tego TW “Piłkarz” był zapraszany na rozmaite uroczystości miejskie i kościelne, bywał także w szkołach na spotkaniach z młodzieżą, gdzie opowiadał o przebiegu swojej kariery sportowej (zobacz: > bio. Wikipedia). W internecie łatwo trafić na fotografie Chojniaka i Wachowicza kibicujących drużynie piłki ręcznej. W mieście żartuje się, że odcinek ulicy Rycerskiej, gdzie znajduje się przychodnia należąca do Wachowicza, który po wielu latach zamknięcia został otwarty dla ruchu, powinien nosić nazwę ul. Piłkarza. Zarząd Dróg pod kierownictwem Szokalskiego dokonał takiej wolty w 2022 r., aby były TW mógł zgodnie z przepisami parkować samochód.

→ M. Baryła

23.08.2023

• foto: archiwum GT

• czytaj także: > “Jedynka KO w Piotrkowie – Wołoszański za Grabarczyka czyli cyniczne splunięcie w twarz wyborcom”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.