Piotrków. Nowe władze samorządowe

Dziś, 6 maja 2024 r., odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w kadencji 2024-2029. Radni dokonali wyboru przewodniczącego rady i jego trzech zastępców, a prezydent Piotrkowa przedstawił wiceprezydentów.

Przewodniczącym 23-osobowej Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego wybrany został Mariusz Staszek (Z sercem dla P.), wiceprzewodniczącymi: Konrad Czyżyński (KO), Mariusz Maciołek (A. Chojnacka) i Andrzej Piekarski (PiS).

Nowa rada miasta. Foto: piotrkow.pl. Kliknij, aby powiększyć.

Prezydent Juliusz Wiernicki zdecydował, że jego zastępcami będą: Krystyna Czechowska (PSL, Z sercem dla P.) i wywodzący się spoza samorządu geodeta – mgr inż. Piotr Kulbat.

Wśród osób obecnych na sali dostrzec można było żonę prezydenta Wiernickiego – Inez, która towarzyszy mężowi w ważnych wydarzeniach z jego życia.

Podczas obrad były prezydent mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, nie potrafił ukryć przygnębienia, jakim od chwili przegranych wyborów, pokryta jest jego twarz. Dopiero na wspólnym zdjęciu zdobył się na blady uśmiech.

→ (mb)

6.05.2024

• na zdjęciu tytułowym od lewej: Kulbat, Wiernicki, Czechowska, foto: piotrkow.pl

 

9 Replies to “Piotrków. Nowe władze samorządowe

 1. Nie ma mniejszego zła. Zło pozostaje zawsze złem. Nie ma co komentować, bowiem w Piotrkowie rządzi koalicja 13 grudnia.

 2. W prezydium Rady Miasta znalazł się Andrzej Piekarski, który w poprzedniej kadencji nie zabrał głosu na sesji ani razu. Jego jedyną zaletą jest chyba to, że siostra go wepchnęła na ten stołek. Ta sama siostra, która w kampanii rozsyłała wiadomości będące zlepkiem zdjęć z profilu Juliusza Wiernickiego. Okraszane były one informacjami, że Piotrków utonie w lewactwie, LGBT, itp. a jedyną ostoją normalności miał być Chojniak. Podobnie czynił Pan Łukasz Janik, agitując za Chojniakiem.
  Ciekaw jestem czy Pani Beata będzie nadal rozsyłać te same zdjęcia informując o tym, że jej brat postanowił przyjąć stołek od tego “lewactwa”.

 3. Rada Miasta liczy 23 osoby, a na zdjęciu jest 25 osób.
  Kim są 2 nadmiarowe osoby i w jakim celu są na zdjęciu Rady?

 4. Nowy Prezydent musi być bardzo uważny w działaniach, w obliczu osób, którzy go otaczają.
  BOŻE DAJ MU MĄDROŚĆ, aby dobrze rządził, służył ludziom, nie ulegał manipulacjom, był skuteczny w działaniach i odnosił sukcesy.
  O, Mądrości – zstąp na niego. Daj mu być przyjacielem Boga.

  1. On nie przyjaźni się z Bogiem. Jak mu Mariusz powiedział że może zakończyć ślubowanie słowami „Tak mi dopomóż Bóg. Na co większość osób czekała to zapadła cisza i chwilą Konsternacji. Ale za to ciekaw jestem jaką fuchę dostanie Radziszewska , bo strasznie się uaktywniła. Czyżby nowa prezes którejś spółki miejskiej.

   1. Do OBIEKTYWNIE
    W takim razie dużo nie zdziała, mierne będą te ego efekty pracy. Biedny człowiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.