PILNE! Jest śledztwo wobec prezydenta Piotrkowa i innych urzędników

Do redakcji “Gazety Trybunalskiej” dotarło wczoraj pismo z Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim informujące o wszczęciu śledztwa wobec prezydenta Piotrkowa i urzędników z Biura Inwestycji i Remontów.

Jest to odpowiedź na zawiadomienie do prokuratury jakie, w imieniu “Gazety Trybunalskiej”, złożył red. Baryła pod koniec czerwca 2021 r. Chodziło w nim o podejrzenie popełnienia przestępstwa przy zlecaniu i akceptacji projektu przebudowy ul. Wojska Polskiego (“ryneczek”) i braku należytego nadzoru w czasie prac. Szczegóły są dostępne w tekstach: > “Piotrków. Już po burzy. Brud na ulicy Wojska Polskiego i smutne fakty” i “Piotrków po burzy. Jest zawiadomienie do prokuratury wobec Majczyny i Chojniaka”.

Oto treść dokumentu:

Prokuratura wszczyna śledztwo. Kliknij, aby powiększyć.

Art.  231. §  1. Kodeksu karnego stanowi: Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Red. Baryła komentując decyzję prokuratury powiedział:

Należy postawić tamę pomiędzy obywatelami a urzędnikami w tym skorumpowanym mieście, gdzie trwonione są publiczne pieniądze, a niekompetentni kierownicy podległych urzędowi jednostek nie wykonują swoich obowiązków, albo wykonują je niedbale. W dużej mierze to wina piotrkowskich radnych, szczególnie tych określających się mianem “opozycyjnych”, którzy zamiast zajmować się poważnymi sprawami marnują czas na przepychanki, tematy zastępcze, infantylne oświadczenia i nic nie znaczące konferencje. Uczciwi obywatele Piotrkowa oczekują konkretnych działań, a nie działań pozorowanych i politycznego lansu. Ze smutkiem należy stwierdzić, że w tej chwili w Piotrkowie Trybunalskim nie ma ani jednej siły społecznej, która potrafiłaby przeciwstawić się bałaganowi i kumoterstwu, jakie panują w mieście. Zamiast protestów przeciwko podwyżce cen ogrzewania, lokalnych podatków, opłat parkingowych organizowane są wiece poparcia dla sądownictwa, obcej telewizji czy kobiecych narządów rodnych. To nie jest surrealizm. To jest schizofrenia.

Paradoksalnie, jako materiał dowodowy nie posłużyły artykuły “Gazety Trybunalskiej”, lecz teksty, zdjęcia i video zamieszczone w lokalnych portalach internetowych i miejskiej telewizji, kierowanej przez Elżbietę Jarszak. W ten sposób media opłacane i sponsorowane z samorządowych pieniędzy przyczyniły się do wszczęcia postępowania prokuratorskiego.

Aktualnie prokuratura analizuje zawiadomienie “Gazety Trybunalskiej” odnoszące się do zaniedbań na ulicy 1 Maja, pisaliśmy o tym: > tutaj. W tym przypadku lista osób wymienionych w zawiadomieniu jest dłuższa, obejmuje pięć nazwisk. Oprócz Chojniaka i Majczyny są to: Żak, Szokalski, Byczyński. W najbliższym czasie skierowane zostaną kolejne zawiadomienia, również dotyczące infrastruktury miejskiej.

→ K. Kozielski

2.09.2021

•  foto / screen: youtube.pl

• więcej interwencji “Gazety Trybunalskiej”: > tutaj

© materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie informacji i treści tylko za zgodą wydawcy „Gazety Trybunalskiej”.

 

4 Replies to “PILNE! Jest śledztwo wobec prezydenta Piotrkowa i innych urzędników

  1. Wiadomo już jakie są ustalenia prokuratury?
    Czy zamiecione pod dywan, czy wzięte na przeczekanie?

  2. Wojska Polskiego to tylko mała kropka na mapie Piotrkowa, bo zaniedbań jest mnóstwo, więc proponuję zrobić redaktorowi listę albo mapę i wg tego sprawdzać- tylko to pokaże skalę improwizacji jakiej dopuszczają się zarządzający

    np. takie tory na Żelaznej co mogły by być dawno rozebrane albo doraźnie wyrównane co by nie uszkadzały podwozi samochodów czekają na nie wiadomo co

    Pszok-u nie było przez ile czasu bo ktoś czegoś nie zrobił ?? Teraz widzę, że na terenie ciepłowni gdzie jest pszok , jakaś firma kupiła teren i buduje siedzibę …

  3. O jakich podwyżkach Szanowny redaktor mówi? Ludzik właśnie załatwił zniżkę na hulajnogę elektryczną 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.