Nagroda na DTLA Film Festival w Los Angeles dla Katarzyny Miechowicz za film animowany

W dniach 1-5 listopada w Los Angeles (Kalifornia, USA) odbył się DTLA Film Festival. Nagrodę w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany zdobyła Katarzyna Miechowicz, 28-letnia animatorka z Rzeszowa, za film pt. “Szczypigłówki” (“Headprickles”).

O animacji Katarzyny pisaliśmy kilka dni temu przy okazji innego festiwalu (Film Katarzyny Miechowicz z piotrkowskim akcentem na IDFA w Amsterdamie). Można więc śmiało stwierdzić, że “Szczypigłówki” pną się do góry bez oporu. Lista wszystkich nagrodzonych filmów jest: > tutaj.

Tymczasem Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła tzw. długą listę filmów, które dzięki wygranej na akredytowanych festiwalach mogą starać się o miejsce na tzw. krótkiej liście 15. filmów, a następnie już samą nominację do Oscara w kategorii animowanego krótkiego metrażu.

W tym roku na długiej liście znalazło się 5 polskich produkcji: “Zima” Tomasza Popakula i Kasumi Ozeki, “Komunikacja” Marty Magnuskiej, “Most” Izumi Yoshidy, “Krab” Piotra Chmielewskiego i “Szczypigłówki” Katarzyny Miechowicz.

Serdecznie gratulujemy.

→ (mb)

9.11.2023

• zdjęcie tytułowe: kadr z filmu “Szczypigłówki”, screen: Gazeta Trybunalska

• więcej o filmach animowanych: > tutaj

One Reply to “Nagroda na DTLA Film Festival w Los Angeles dla Katarzyny Miechowicz za film animowany”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.