Piotrków. Policja. Dwa identyczne wykroczenia, ale różne decyzje, bo auto służbowe prezydenta miasta

Za te same wykroczenia jeden z kierowców dostał mandat, drugiego jedynie pouczono. Jeden otrzymał punkty karne, drugi konto ma czyste, bo okazał się być szoferem prezydenta Piotrkowa i wyraził skruchę.

Skrzyżowanie placu Czarnieckiego i Rynku Trybunalskiego w Piotrkowie. Dwie różne daty, dwa różne auta, dwaj różni kierujący. Na zamieszczonych zdjęciach dopatrzeć można się trzech uchybień podczas postoju pojazdów. Pierwszym z nich, zagrożonym mandatem w wys. 300 zł i 1 pkt. karnym jest postój w obrębie skrzyżowania tj. w odległości mniejszej niż 10 metrów; kolejnym, wynikającym z art. 46 pkt. 2 Prawa o ruchu drogowym jest naruszenie obowiązku pozostawienia auta jak najbliżej krawędzi jezdni – 100 zł i 1 pkt. karny; trzecim – tamowanie lub utrudnianie ruchu pojazdem mechanicznym na drodze publicznej (art. 90 par. 2 Kw) – 500 zł i 8 pkt. Po zsumowaniu daje to 900 zł i 10 pkt.

Decyzja naczelnika wydziału prewencji KMP w Piotrkowie była zgoła inna.

Pojazd marki mercedes

Kierowca ukarany. Kliknij, aby powiększyć.
KMP informuje o ukaraniu kierowcy. Kliknij, aby powiększyć.

Pojazd marki peugeot – służbowy samochód prezydenta Piotrkowa Chojniaka

Kierowca pouczony. Bez mandatu i punktów karnych. Kliknij, aby powiększyć.
KMP informuje o zastosowaniu pouczenia. Kliknij, aby powiększyć.

Komentarz

Komentarza nie będzie, gdyż jest zbędny. Przypomnieć jedynie wypada, że piotrkowski magistrat rok do roku zasila konto KMP kwotą około 100 tys. zł na ponadnormatywne patrole, która przeznaczana jest na wynagrodzenie policjantów.

Na koniec zestawienie materiałów dotyczących wkroczeń popełnianych przez szoferów Chojniaka:

Kierowca Chojniaka łamie przepisy
Kierowca prezydenta Piotrkowa nadal łamie przepisy drogowe
Kolejne wykroczenie z udziałem kierowcy prezydenta Piotrkowa
Kierowca prezydenta Piotrkowa parkuje w miejscu dla niepełnosprawnych
Piotrków. Kierowca prezydenckiej limuzyny ukarany mandatem
Wnioski o ukaranie do sądu dla kierowcy prezydenta Piotrkowa
Piotrków. Nowy kierowca – stare nawyki

I jak zawsze bardzo zachęcamy naszych Czytelników do przesyłania na adres redakcja@gazetatrybunalska.info fotografii i filmów przedstawiających pojazdy, których kierowcy są na bakier z przepisami Prawa o ruchu drogowym. Szczególnie zależy nam na osobach publicznych m. in. urzędnikach, radnych, posłach, itd. Gwarantujemy 100-procentową dyskrecję.

→ (mb)

12.05.2023

• grafika: Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > “Nie warto lekceważyć przepisów o zatrzymaniu i postoju. Przykłady wykroczeń”

• więcej o ruchu drogowym: > tutaj

 

7 Replies to “Piotrków. Policja. Dwa identyczne wykroczenia, ale różne decyzje, bo auto służbowe prezydenta miasta

  1. Ta prezydencka limuzyna powinna mieć zainstalowany tachograf z gps , który dzień w dzień byłby sprawdzany pod kątem przekraczania prędkości

  2. proszę zgłaszać do skutku. w końcu będzie musiał zostać ukarany mandatem, bo nie może dostawać pouczeń, które nie spełniają swojej roli (sytuacja wciąż się powtarza). A jeżeli policja dalej będzie nakładać pouczenia to zgłoszenie/ skarga do prokuratury. Tam już się nimi zajmą odpowiednio.

  3. prawo k… i sprawiedliwość! a później psiarnia zdziwiona ze ludzie ich nienawidzą i. plują na mundur

  4. Tak się dzieje, ponieważ to Antoni wprowadził tutaj u nas taki burdel. On sam i jego ekipa dają takie przykłady – są bezkarni i zamiast być karani za błędy i pseudo wyniki, to ta miernota jest nagradzana.

  5. W przypadku złamania prawa w czasie pracy budżetowca (np: urzędnik, kierowca urzędnika) albo publicznego służącego (np: policja, służy) kara powinna być stukrotnie wyższa np: za to wykroczenie kierowca powinien dostać 30000zł karty i 5 lat więzienia (jeżeli prezydent wiedział co kierowca zrobi albo nawet nakazał mu zaparkować w tym miejscu to prezydent z premedytacją w czasie pracy urzędniczej kazał złamać prawo – wówczas prezydent powinien dostać całkowitą konfiskatę jego majątku i 25 lat więzienia).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.